09/06/2026 21:17

Тази вечер Асоциацията на търговците на нехранителни стоки (АТНС) проведе традиционното си годишно събитие за 2025 г. в хотел Hyatt Regency Sofia.

На форума присъстваха зам.-омбудсманът Мария Филипова, шефът на СДВР главен комисар Любомир Николов и председателят на Комисията за защита на потребителите Александър Колячев.

Адв. Галин Попов, изпълнителен директор на АТНС, изнесе презентация, в която акцентира върху ключови теми за сектора. Сред тях бе мащабната кампания на асоциацията за въвеждане на еврото в България, като бяха представени резултати от неформално проучване сред членовете и постигнатите успехи в сътрудничество с Координационния съвет за подготовка на страната за валутната промяна.

Друг акцент на събитието беше темата за дребните кражби в магазините. Попов представи резултатите от изследване на асоциацията и предложи конкретни мерки за ограничаване на подобни инциденти в търговските обекти.

По време на форума бяха очертани основните направления за бъдещата дейност на АТНС и стратегиите за развитие и подкрепа на членовете в динамично променящата се бизнес среда.

Събитието предостави възможност за обмен на опит между бизнеса и институциите и подчерта значението на сътрудничеството за създаване на по-устойчив и сигурен пазар.