09/06/2026 21:54

Николай Попов изрази своята благодарност към вицепремиера Гроздан Караджов и кмета на София Васил Терзиев за активната им подкрепа на кампанията „Безопасно шофиране“, която има за цел да обучава млади шофьори и да намали броя на пътните инциденти.

„Кметът и вицепремиерът дойдоха без охрана, без камери и без ПР-и. И двамата стояха на последния ред, слушаха с интерес и дадоха своята подкрепа за каузата за спасяване на човешки живот“, сподели Попов.

Истинските герои на кампанията, според него, не са организаторите или официалните гости, а хората, които участват – тези, които признават: „Не зная“, „Не мога“, „Искам да съм по-добър“. Участниците преминават през теоретична и практическа подготовка, за да се учат как да шофират безопасно и да спасяват животи на пътя.

През изминалия уикенд 25 души участваха в обучението, въпреки стотиците запитвания, тъй като капацитетът на събитието е ограничен.

Хубавата новина е, че вицепремиерът Караджов се ангажира през следващата година държавата да започне проектирането и изграждането на европейски полигон за пътна безопасност . Кметът на София Васил Терзиев също ще оказва съдействие.

Това ще позволи на екипа на Влади Кулев и Николай Попов да обучават по 100 души всеки ден – стъпка, която приближава реализирането на тяхната мечта.

„Каузата за живот няма партия, няма цвят, няма религия. Само заедно можем да се справим. Аз, ти, всички“, подчерта Попов.

„Каузата за живот няма партия, няма цвят, няма религия. Само заедно можем да се справим. Аз, ти, всички“, подчерта Попов.

Кампанията „Безопасно шофиране“ показва как отговорността, обучението и подкрепата от обществото и държавата могат заедно да променят черната хроника на пътя и да спасяват човешки животи.