
Навръх Никулден Варна посрещна един от най-празничните моменти от зимния календар. Коледната елха на площад „Независимост“ отново засия с хиляди светлини, а пространството пред сградата на операта се изпълни с жители и гости на града, дошли да споделят традиционното начало на коледните тържества.
Тази година светлините на елхата бяха запалени от кмета Благомир Коцев по време на празничния концерт, организиран от Община Варна. В словото си той подчерта, че този ден е особено важен и обичан за варненци, защото символизира единството, надеждата и очакването на празниците.

Събитието беше съпроводено с музикална програма, детски изпълнения и много настроение, а запалената елха постави символичното начало на коледния месец в морската столица.

Видео : Делян Дюлгеров гр. Варна