
Днес гражданската организация БОЕЦ обяви окупация на входа към кабинета на прокурор Сарафов в съдебната палата, с ясни искания за неговата незабавна оставка, отстраняване и стартиране на реално разследване срещу него. Акцията е част от гражданско неподчинение в отговор на многократните опити на институциите да избегнат прилагането на закона.
Според БОЕЦ Сарафов е „под контрола на Пеевски и Борисов“, като действията на институциите, включително на ад хок прокурор Талева, показват неспособност да се наложи законът. Организацията подчертава, че десетки сигнали, жалби, протести и спечелени съдебни дела не са довели до адекватни действия срещу него.
„Писна ни от наглостта и арогантността на свинете. Докато ние протестираме, схемите на мафията продължават, а Сарафов държи чадъра над Пеевски, Борисов и техните марионетки“, се казва в съобщението на БОЕЦ.
Гражданската инициатива призовава за подкрепа от обществото и заявява, че ако полицията се опита да отстрани протестиращите, те няма да отстъпят. Акцията има за цел да разруши „омагьосания кръг“ на неприкосновеността на властта и да изисква справедливост.
БОЕЦ призовава всички граждани да се присъединят и да „напълнят съдебната палата“, като подчертава, че първата стъпка към възстановяване на закона е отстраняването на Сарафов и недопускането мафията да избере следваща марионетка.