
Конфедерацията на независимите синдикати в България (КНСБ) излезе на протест с настояване за по-високи възнаграждения в транспорта и държавното управление.
Демонстрацията се проведе на столичния площад „Д-р Жельо Желев“, където сред протестиращите се откроиха и „бюджетните“ Дядо Коледа и Снежанка – символичен образ, подчертаващ недостига на средства за работещите в сектора.

Синдикалната организация настоява за хоризонтална политика по доходите с увеличение от 10%, която да гарантира достойни заплати, по-добри условия на труд и стимулиране на колективното трудово договаряне за служителите в държавната администрация.

Точно в 12:00 часа протестиращите блокираха движението в централната част на София, като по този начин привлякоха допълнително внимание към исканията си. На място имаше засилено полицейско присъствие, което осигуряваше реда по време на акцията.

КНСБ заяви готовност за продължаване на протестните действия, ако исканията им не бъдат чути от институциите.





снимки и видео: Newsnow.bg