18/06/2026 7:30

Тази година няма да бъдат изплащани коледни добавки за пенсионерите, заяви заместник-председателят на парламентарната група на ГЕРБ–СДС Деница Сачева в ефира на Нова телевизия. По думите ѝ възможностите на бюджета в момента са силно ограничени и не позволяват подобен разход.

Сачева подчерта, че правителството е обсъждало различни варианти за подкрепа на възрастните хора, но финансовата рамка не позволява допълнителни плащания към пенсиите през декември. Тя увери, че темата за доходите на пенсионерите остава приоритет и ще се търсят възможности за повишаването им в рамките на следващата година.

снимка: Newsnow.bg