
Днес репортер на Newsnow.bg установи, че екипи на Столична община са на терен и работят по поддръжката на зелените площи в столицата. По време на огледа стана ясно, че служители от екипа на кмета Васил Терзиев извършват текущи дейности по почистване, оформяне на тревните площи и поддържане на градската среда.
Работниците се грижеха за тревните зони в няколко квартала, като бяха забелязани да косат, събират растителни отпадъци и да поддържат обществените пространства в изряден вид. Граждани, с които нашият екип разговаря, споделиха, че подобни дейности са важни за поддържането на по-чиста и приятна градска среда.

От Столична община подчертават, че поддръжката на зелената система е ежедневен процес и включва както сезонни дейности, така и текущи грижи през цялата година. Целта е градът да предлага по-естетична, безопасна и устойчива среда за жителите и гостите на София.



снимки и видео: Newsnow.bg