18/06/2026 7:10

Репортер на Newsnow.bg забеляза кмета на столичния квартал Бистрица, Самуил Попов, да пътува с метрото като обикновен гражданин. Постъпката му предизвика вълна от положителни реакции сред жителите на София, които оцениха скромността и практичния му избор.

Вместо да използва личния или служебния си автомобил, кметът предпочел обществения транспорт, показвайки, че доверието в градската инфраструктура започва от личния пример.„Всеки от нас може да допринесе за по-чист въздух и по-малко трафик.

Метрото е бързо, удобно и достъпно – защо да не го ползвам?“, коментира Попов с усмивка пред граждани, които го разпознали на станцията.Хората в социалните мрежи също изразиха одобрението си, като мнозина споделиха, че искат повече публични личности и управници да следват примера му.Този жест на обикновеност и отговорност показва, че доброто управление започва с личен пример – дори и с едно пътуване в метрото.

Снимка: Newsnow.bg