
Мащабен протест срещу властта и Бюджет 2026 обхвана центъра на София.

Хиляди граждани се събраха на площада пред Народното събрание, за да изразят недоволството си от план-сметката за следващата година и начина, по който управляващите водят държавата.

Демонстрантите скандират срещу предложените финансови мерки, които според тях ще натоварят допълнително домакинствата и бизнеса, без да носят реални решения на натрупаните проблеми.

Освен срещу бюджета, хората протестират и срещу управлението, обвинявайки властите в непрозрачност, липса oт реформи и неадекватни действия в ключови сектори.
Снимки: социални мрежи Интернационална агенция БГНЕС




