09/06/2026 21:13

Протест срещу приемането на еврото блокира централната част на София. Демонстранти затвориха движението по бул. „Цар Освободител“ в района пред сградата на Българската народна банка (БНБ), което доведе до сериозни затруднения за трафика в центъра на града.

Участниците в протеста изразиха несъгласието си с плановете за присъединяване на България към еврозоната, настоявайки за повече обществен дебат и яснота относно икономическите последици от въвеждането на общата европейска валута. Част от протестиращите издигнаха плакати и скандираха лозунги в защита на лева.

На място имаше засилено полицейско присъствие, което следеше за реда и регулираше движението в района. Временно бяха пренасочени някои линии на градския транспорт.

Протестът е част от поредица граждански инициативи, насочени срещу приемането на еврото, които през последните месеци периодично предизвикват напрежение и обществени дебати по темата.

Видео: Росен Миленов