09/06/2026 21:32

Служителите на Националната служба за охрана (НСО), които ще бъдат прехвърлени към администрацията на президентството, ще трябва да бъдат преквалифицирани от първа категория труд в трета. Това беше обсъдено по време на дебатите по законопроекта за промени в Закона за НСО, който днес бе приет на първо четене.

Николай Радулов от МЕЧ предупреди, че вероятно много от служителите ще подадат заявления за напускане заради по-ниските трудови категории и условията на работа.

Съгласно предложението на правителството, НСО ще осигури на президентската администрация необходимите автомобили, паркинг и поддръжка на превозните средства, но кадрите ще продължат да изпълняват служебните си функции при по-ограничени трудови условия.

Снимки: Newsnow.bg