09/06/2026 21:28

Голямата награда „Полицай на годината“ бе присъдена на отдел „Наркотици“ към Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“. Отличието беше връчено от главния секретар на МВР главен комисар Мирослав Рашков по време на официална церемония, проведена днес в НДК.

През изминалата година отделът е реализирал 26 мащабни полицейски операции, насочени срещу трафика, производството и разпространението на наркотични вещества. Акциите са проведени както на територията на България, така и в държави от Европейския съюз и трети страни.

В рамките на тези операции са открити и иззети близо 450 килограма кокаин, около 3 тона марихуана, над 27 килограма синтетичен канабиноид, 250 000 таблетки с псевдоефедрин, значителни количества амфетамин, както и около 50 килограма прекурсори.

От МВР подчертаха, че постигнатите резултати са плод на огромен обем работа и последователни усилия в изпълнение на основната цел – противодействие на организираните престъпни структури в България и чужбина, занимаващи се с международен наркотрафик, производство и разпространение на наркотици и наркообразуващи култури.

Отличието е признание за професионализма, координацията и отдадеността на служителите от отдел „Наркотици“ на ГДБОП в борбата с едно от най-сериозните предизвикателства пред сигурността.

Снимки: прсцентър