
Хосписът „Миладиноски“ в град Черноморец бе заличен от регистъра на Изпълнителна агенция „Медицински надзор“ (ИАМН) и остана без лиценз, след като проверка установи сериозни нарушения в дейността му.Решението идва след репортаж на NOVA и множество сигнали от служители за нередности в управлението и условията на работа в заведението.
От ИАМН съобщиха, че по разпореждане на министър-председателя, съвместно с Министерството на правосъдието, Министерството на здравеопазването и Министерството на труда и социалната политика, през юни 2025 г. е извършена комплексна проверка на двата обекта на д-р Димче Миладиноски – в Поморие и Черноморец.В хосписа в Черноморец инспекторите са открили тежки нарушения – в него са били настанявани лица, които не са терминално болни, отчетена е лоша хигиена, липса на правилник за вътрешен ред и липса на договори с медицински специалисти.
Според заключенията, дейността на заведението не отговаря на изискванията за палиативни грижи, както и на Закона за лечебните заведения.Властите заявиха, че контролът върху подобни структури ще бъде засилен, за да се гарантират правата и достойнството на хората, които се нуждаят от медицински и социални грижи.
.Снимка: Newsnow.bg