
Проф. Лиляна Вълчева продължава активните си срещи, посветени на бъдещето на българското образование.
След днешния разговор с представители на ГЕРБ и изявлението ѝ, че партията трябва да надгражда в сферата на образованието и иновациите, тя разкри и предстоящи планове.

По думите ѝ, съвсем скоро предстои среща и с Делян Пеевски. Вълчева уточни, че очаква единствено да бъде определен удобен момент за провеждане на разговора.

На тази среща ще бъдат връчени две грамоти – жест на признателност за ангажираността към темите на академичната общност.
Проф. Вълчева подчерта, че целта на тези срещи е да се постигне реален напредък в развитието на университетите, научните звена и модернизацията на учебния процес.
Тя акцентира, че образованието се нуждае от последователни политики, стабилно финансиране и подкрепа от всички политически фактори, за да може страната да бъде конкурентоспособна в съвременния технологичен и научен свят.
видео и снимки и Newsnow.bg