
Върховенството на правото и балансът между институциите са фундаментални принципи на демокрацията, чието нарушаване неизбежно води до отслабване на държавността.

Това подчерта президентът Румен Радев по време на среща на „Дондуков“ 2 с председателя на Федералния конституционен съд на Федерална република Германия проф. д-р Щефан Харбарт.
Германската делегация, която е на официално посещение в България по покана на Конституционния съд, включваше зам.-председателя проф. д-р Ан-Катрин Кауфхолд и съдиите д-р Рона Фетцер, Томас Офенлох, проф. д-р Мартин Айферт и д-р Мириам Меслинг. На срещата присъстваха също председателят на Конституционния съд на България Павлина Панова и посланикът на Германия у нас Ирене Планк.
В рамките на разговора президентът Радев акцентира върху ключовата роля на независимата съдебна система и необходимостта от стриктно спазване на конституционния ред.
Снимки: Пресцентър на Президента.