
Министър-председателят Росен Желязков участва в Срещата на върха между Европейския съюз и страните от Западните Балкани, която се провежда в Брюксел. Форумът събра ръководителите на държави и правителства от региона, както и лидерите на европейските институции.
В рамките на срещата бяха обсъдени ключови теми, свързани с европейската перспектива на страните от Западните Балкани, регионалната стабилност, сигурността, икономическото сътрудничество и ускоряването на процеса на разширяване на ЕС. Акцент беше поставен и върху необходимостта от провеждане на реформи, върховенството на закона и засилването на добросъседските отношения.


снимки и видео : МС