
Протестиращи срещу предстоящите промени, свързани със зоните за паркиране в столицата, блокираха движението по ул. „Московска“ пред сградата на Столичната община.
Недоволните граждани настояват за оттегляне на измененията в Наредбата за организацията на движението на територията на Столичната община.

Съгласно новите промени, които трябва да влязат в сила от 5 януари 2026 г., зоните за паркиране в София ще бъдат значително разширени, а цените за престой и абонамент ще се увеличат.

Това породи остро недоволство сред столичани, които се опасяват, че мерките ще натоварят финансово жителите на централните райони и ще усложнят достъпа до паркиране.Протестиращите призоваха общината да преразгледа проекторешението и да се откаже от планираното увеличение на цените. Според тях „улиците не трябва да се превръщат в паркинги“, а решенията трябва да бъдат съобразени с реалните нужди на живущите и с градската среда.

Организацията на протеста е осъществена чрез Facebook от Мариян Ташев. Гражданите заявиха, че са готови на нови демонстрации, ако общината не откликне на исканията им.













