
Паркингът при катедралата „Св. Александър Невски“ е безобразно заграбване на общинска територия.
Там паркират не депутати, а техни роднини, приятели и сътрудници.“ Това заяви общинският съветник от „Спаси София“ Борис Бонев в ексклузивно интервю за Newsnow.bg.

В разговора Бонев обсъди проблемите с паркирането в София и посочи как нерегламентираното използване на общински терени за частни нужди застрашава реда и градската среда.

След над 120 минути разговори за организацията на паркирането, главният архитект и кметът на София Васил Терзиев също дадоха оценка на мандата си, като обсъдиха реализираните проекти и бъдещите планове за управление на общинските зони за паркиране.
Според Бонев е необходимо спешно преразглеждане на правилата и строг контрол, за да се гарантира, че обществените терени се използват за интереса на всички граждани, а не за частни облаги.
видео: Newsnow.bg