
Председателят на Столичния общински съвет Цветомир Петров внесе доклад за дигитализация на рекламните пространства в метрото, който веднага предизвика остри реакции от страна на „Спаси София“. Андрей Зографски и Гергин Борисов от партията разкритикуваха предложението, определяйки го като скандално и подозрително.

Според тях в документа се виждат елементи на лобизъм и конкурс, нагласен за конкретен победител. „Най-субективният критерий – концепция за реклама – е с най-голяма тежест. В полза на кого се предлага това?“, попита Андрей Зографски, изразявайки притесненията на гражданите и независимите наблюдатели.

От „Спаси София“ настояват за по-голяма прозрачност при процедурите за избор на рекламни партньори и за гарантиране на обективни и ясно измерими критерии. Те предупредиха, че подобни решения, взети без достатъчен публичен контрол, могат да доведат до несправедливо разпределение на обществени ресурси и до негативни последици за гражданите на столицата.

Докладът на Цветомир Петров ще бъде обсъден на предстоящите заседания на Столичния общински съвет, като наблюдатели очакват дебати за прозрачността и справедливостта на процедурата.
Снимки: Newsnow.bg