09/06/2026 20:48

След наша публикация за нарушения в поведението на служители на „Градска мобилност“, Столична община е предприела незабавни мерки. Това съобщи зам.-кметът по транспорт . Виктор Чаушев в официална позиция.

Според Чаушев служителите, чиито действия са породили обществения сигнал, ще бъдат санкционирани със служебна забележка, а като допълнителна мярка няма да получат ДМС (допълнително материално стимулиране) за третото тримесечие.

От общината уточняват, че финансовата санкция е по-строга от стандартен фиш, тъй като засяга премиите на служителите и се счита за сериозна дисциплинарна мярка.

Целта на наказанието е да се подчертае важността на културата на обслужване и отношението към гражданите — тема, която често предизвиква критики към структурата

.Снимки Newsnow.bg