18/06/2026 8:36

След снощните вандалски прояви и провокации, настъпили след мирния граждански протест в централната градска част, екипите на Столична община, Столичния инспекторат, Центъра за градска мобилност и сметоизвозващите фирми незабавно предприеха действия за възстановяване на нормалната градска среда.

До 07:30 ч. тази сутрин всички засегнати пространства бяха напълно почистени. Сметосъбирането, което временно беше прекъснато по време на инцидентите, е възстановено веднага след тях и продължава да се извършва по график.

Движението в столицата вече се осъществява нормално, без затруднения в трафика. Градският транспорт се движи по обичайните си маршрути.

Първоначалният оглед показва материални щети, като оценката на инфраструктурата продължава. До момента са установени:

20 увредени сиви контейнера•

12 увредени цветни контейнера• 2 счупени прозореца на трамвай•

1 увреден служебен автомобил на ЦГМЕкипите продължават работа на терен, за да бъдат окончателно установени и отстранени всички щети.

Столична община благодари на гражданите за съдействието и разбирането и призовава всички да се грижат по-добре за града.

Снимки: Пресцентър