
Бившият футболен национал Валери Божинов се включи в мащабния протест срещу правителството и Бюджет 2026 в центъра на София. В социалните мрежи той призова за единство сред гражданите и сподели: „Писна ми да гледам отстрани. Нека бъдем единни за по-добра България.“
Божинов се присъедини към хиляди демонстранти, които се събраха на площада пред Народното събрание, изразявайки недоволството си от икономическата политика и управлението на страната. Протестът продължава с блокирани ключови улици и силно присъствие на граждани, носещи национални и европейски знамена.
снимка : БТВ