09/06/2026 21:20

Делян Пеевски отново демонстрира „загриженост“ за хората в София, пише Васил Терзиев. Според него, същата загриженост не се е проявявала при финансови и корпоративни скандали, които ощетиха обществото: фалита на КТБ, „изпаряването“ на Булгартабак, изтичането на стотици милиони от ББР към избрани фирми, неефективни държавни предприятия и загубите в енергийния сектор.

Терзиев подчертава, че всички тези случаи са оставили „една голяма нула“ за обществото – никаква реална услуга или подобрение, а само разходи, които плащат гражданите.

„Същият човек, който мълчеше или активно прикриваше тези проблеми, днес се втурва да защитава гражданите срещу по-високите цени на синя и зелена зона в София“, пише Терзиев. Той напомня, че зоните за паркиране реално ще подобрят града: повече свободни места, по-чист въздух, средства за инфраструктура и справедливо разпределение на публичното пространство.

Авторът също така задава въпроси към Пеевски за двойното увеличаване на цената за паркиране в Кърджали и забавянето на плащанията от МРРБ към Столична община, като подчертава, че популизмът върху София не трябва да разколебава гражданите.

„Време е г-н Пеевски да влезе в ролята на депутат, а не на монарх или кмет. За наше щастие, все още не е нито едното“, заключава Терзиев, подчертавайки, че България не бива да бъде водена от популизъм, а от реални решения.