18/06/2026 8:32

Кметът на София Васил Терзиев изрази остра позиция относно състоянието на квартал „Люлин“, като подчерта, че въпреки наличието на над 600 хил. лв. за района, резултати няма. „Диалог има – работа няма. Пари има – резултат няма“, коментира той.

Терзиев обяви мобилизация на всички налични ресурси за почистване на квартала в кратък срок, като увери, че акцията ще се проведе с по-малко средства, но с повече воля, характер и организация. В подкрепа на инициативата се включват десетки доброволци и служители на „Софекострой“.

„Тази събота отново организираме доброволческа акция. Подкрепете я и вие“, призова кметът, който лично ще участва в почистването на терен и канеше всеки с оплаквания да се обърне директно към него.

В изявлението си Терзиев посочи и добрия пример на кметовете на „Изгрев“, „Подуяне“ и „Слатина“ – Делян Георгиев, Кристиян Христов и Георги Илиев – които ежедневно присъстват на терен с план, машини и организация, демонстрирайки как се работи ефективно, когато кварталът е приоритет.

„В трудните моменти ясно се вижда кой какъв е. Изборът пред нас е дали ще бъдем общество на мрънкачи и циници или хора, които държат живота и града си в собствените си ръце. Аз съм направил своя избор и ще го отстоявам“, завършва кметът.

Снимка: Фейсбук