18/06/2026 8:39

Кметът на София Васил Терзиев заяви, че неговата амбиция е да бъде добър градоначалник и планира през следващите две години да осъществи още повече инициативи за развитието на столицата. Това сподели той в интервю за БНР в предаването „Неделя 150“.

Като отчет за първите две години от мандата си, Терзиев подчерта напредъка в облагородяването на градската среда. Той говори за усилията в областта на инфраструктурата, чистотата и инвестициите, както и за диалога със Столичния общински съвет (СОС). Като една от основните теми бе кризата с боклука, за която кметът отбеляза, че се работи активно за устойчиви решения.Терзиев посочи, че вижда „все по-видим“ напредък на столицата и увери, че управлението му ще продължи да се фокусира върху подобряване на качеството на живот, зелени пространства и модернизация на градските услуги.

Той повтори ангажимента си да продължи диалога с общинските съветници, бизнеса и гражданите, за да гарантира, че важните проекти ще се реализират ефективно.С думите „имам амбиция да бъда добър кмет“ Терзиев даде заявка, че ще работи не само за настоящия мандат, но и за това София да стане по-добро място за живот за своите жители.

Видео БНР Неделя 150

снимка: БНР