
Кметът на София Васил Терзиев заяви, че Столична община не е отправяла искане за прекратяване на протеста, проведен в понеделник в центъра на столицата.

По думите му твърденията за подобно искане не отговарят на истината.
Терзиев посочи, че маскирани лица, действащи организирано, са създали напрежението и безредиците по време на демонстрацията. „Хора, които носят предмети, за които беше ясно, че не трябва да са у тях, които не бяха изолирани от останалата част от тълпата“, уточни кметът.
Той подчерта, че първите инциденти са започнали след спирането на електрозахранването, което според него буди съмнения за умишлен характер.
„Има много сериозни подозрения, че е умишлено действие и се надявам компетентните органи да си свършат работата. От запалването на кабелите до всичко, което се случи, трябва да има хора, които да понесат отговорност“, заяви Терзиев.
Кметът беше категоричен, че подобни действия нямат място в града и че очаква пълно разследване от службите.
Снимки и видео: Newsnow.bg