
Столичната община започва принудително премахване на чадъри и незаконни обекти към автокъща в Борисовата градина. Това обяви пред журналисти кметът на София Васил Терзиев.
По думите му през годините по казуса са били използвани различни процедурни хватки, които са забавяли действията на институциите. Терзиев подчерта, че надеждата е тази част от парка най-накрая да бъде върната на гражданите, а не да се използва за частни цели.

Кметът посочи, че делото за незаконните обекти вече е приключило и това позволява да започне премахването на чадърите. Той уточни, че делото за собствеността на терена предстои да бъде разгледано на втора инстанция, като решението на първа инстанция е било в полза на Столичната община.

„Надяваме се собствениците на автокъщата доброволно да преместят автомобилите. Ако това не се случи, ние ще ги преместим, за да можем да продължим с дейностите“, заяви още Терзиев.




снимки и видео: Newsnow.bg
Автор: НюзНау.бг