
По време на редовното заседание на Народното събрание депутатите започнаха дебати по първата точка от дневния ред — предложението за произвеждане на национален референдум с въпрос:
„Съгласни ли сте България да въведе европейската валута евро през 2026 година?“
Още в началото на обсъждането залата се нажежи. Народните представители от „Възраждане“ разпънаха транспарант пред трибуната с надпис „Референдум за лева!
Не на еврото“, с което изразиха категоричната си позиция срещу въвеждането на европейската валута.
Председателят на парламента Рая Назарян реагира незабавно и направи забележка, че внасянето и показването на подобни материали е забранено в пленарната зала.
Видео: Newsnow.bg