18/06/2026 7:50

Гражданското сдружение БОЕЦ съобщи, че по време на тяхна пресконференция в сградата на Народното събрание е било използвано устройство, за което те твърдят, че заглушава сигнал за излъчване на живо чрез мобилни телефони. Според организацията това е попречило на онлайн предаването им, а впоследствие те са публикували отделно заснет видеоматериал.

От БОЕЦ заявяват, че ще продължат обществените си действия по темите, които поставят, и смятат случилото се за опит да бъде ограничена тяхната дейност.

Към момента няма официален коментар от парламентарната администрация дали е използвано подобно устройство и при какви обстоятелства.