09/06/2026 21:38

Пред сградата на Народното събрание тази сутрин беше поставена голяма розова прасе-касичка от представители на „Продължаваме промяната“ като част от тяхна акция.

Малко по-късно до инсталацията се приближиха депутати от ДПС – Ново начало, сред които и Станислав Анастасов.

По време на присъствието им Анастасов надраска част от инсталацията със спрей, а около него стояха още няколко представители на политическата формация. В разразилия се словесен спор Анастасов заяви: „Ние сме артисти“, на което присъстващи граждани отвърнаха, че действията представляват вандализъм.Депутатите от ДПС–НН поставиха и пеньоар върху прасето.

Ситуацията беше заснета от Михал Камбарев, народен представител от ПП–ДБ.Инцидентът предизвика реакции в социалните мрежи и пореден обмен на критики между двете политически сили.