18/06/2026 8:16

Ексклузивно NewsNow.bg ви показва необичайна за последните години гледка в центъра на София – президентът Румен Радев да се придвижва пеша от Военния клуб до сградата на президентската институция.

По време на разходката си държавният глава привлече вниманието на минувачите, които не пропуснаха да го снимат и да го поздравят за жеста.

Според очевидци Радев е отказал да използва обичайния си кортеж от два автомобила и е предпочел да измине кратката дистанция като всеки обикновен гражданин.

Президентът дори е изчакал кротко на светофара, докато светне зелено – поведение, което впечатли присъстващите и предизвика множество коментари в социалните мрежи.

Жестът на Радев показва на Пеевски, Желязков и Рая Назарян как да дават пример на гражданите.

Снимки и видео: Newsnow.bg