09/06/2026 20:51

Държавният глава Румен Радев остро критикува дейността на настоящия кабинет, наричайки го „Коалиция Магнитски“.

Според президента, правителството бърка в джоба на българите, като разпределя средства за Украйна, докато вътрешните му линии се разпадат и в Киев се разразяват корупционни скандали.

„Коалиция „Магнитски“ е поредният кабинет, който бърка в джоба на българите и налива пари в Украйна, докато нейните отбранителни линии се разпадат, а в Киев гърмят корупционни скандали“, заяви Радев пред журналисти.

Президентът подчерта, че настоящият бюджет е „най-очевидно мамещият досега“ и предупреди за възможна радикализация на протестите в страната като реакция на социалното и икономическо напрежение.

Радев призова за по-голяма прозрачност и отговорност при разходването на публични средства и подчерта необходимостта от политики, които да защитават интересите на българските граждани, вместо да нанасят тежест на домакинствата.

снимки и видео: Newsnow.bg