09/06/2026 21:29

Жители на столичния квартал „Връбница 1“ сигнализират за системни нарушения на закона, свързани с паркирането върху зелените площи в района до супермаркет Била. Според тях, автомобили редовно навлизат и спират върху тревните площи, увреждайки общинската инфраструктура и нарушавайки обществения ред.

Жителите споделят, че дори органите на Градска мобилност, които би трябвало да налагат глоби за нарушения, сами действат против правилата, според техните наблюдения. В подкрепа на твърденията им те публикуват снимки, показващи ситуацията на място.„Къде са институциите да глобят нарушителите? Това питат нашите читатели“, казват от местната общност, настоявайки за незабавна реакция от компетентните органи. Те подчертават, че ежедневното унищожаване на зелените площи вреди не само на естетиката, но и на качеството на живот в квартала.

Гражданите очакват ясни мерки за защита на зелените площи и редовно налагане на санкции за нарушителите, за да се спре практиката парковете и тревните площи да се превръщат в нерегламентирани паркинги.

Снимка: Newsnow.bg