09/06/2026 20:24

Днес екипът на Newsnow.bg документира поредното нарушение на правилата за движение в центъра на София. Автомобили, принадлежащи на зам.-министри, министри и вицепремиери, са паркирани незаконно върху тротоара пред Министерския съвет.

Живеещите и работещите в района подчертават, че това създава неудобства за пешеходците и нарушава нормалния ред. „Това може да се случи само в България“, коментират местни жители, демонстрирайки недоволството си от безнаказаността на високопоставени чиновници.

От Newsnow.bg призовават компетентните институции да се намесят и да гарантират, че правилата важат еднакво за всички, независимо от статута или позицията в държавната администрация.