
Кметът на Варна Благомир Коцев се завърна на работа днес – първия работен ден след задържането му. Пред сградата на общината той заяви пред журналисти, че е готов да „преосмисли промени в екипа“ и да навакса пропуснатото през последните месеци.
По думите му първата задача за деня е провеждането на оперативка с директорите на дирекции, за да бъде възстановен нормалният работен ритъм.

Коцев подчерта, че ситуацията около ареста му не е била изненада, но най-тежко я е преживяло неговото семейство.

„Имам ентусиазъм да видя как са се случвали нещата през последните месеци в Община Варна. През тези пет месеца не съм губил контакт с моя екип“, заяви кметът. Той добави, че е убеден в необходимостта да бъде наваксано всичко неизпълнено през периода на отсъствието му.
Коцев определи като справедлив и днешния протест, който се провежда в редица големи градове на страната, подчертавайки правото на гражданите да изразяват позицията си.
снимки и видео: Newsnow.bg