
Пред сградата на Столична община днес се проведе протест срещу реформите в платеното паркиране, включващи по-високи цени и разширяване на синя и зелена зона.

Демонстрацията беше подкрепена от Асоциацията на заведенията, а протестиращите настояха промените да бъдат изцяло отменени.

По време на протеста се стигна до напрежение, след като един от участниците се опита да премине през полицейския кордон и да влезе в сградата на общината. До по-сериозни инциденти не се стигна, след намесата на органите на реда.

Протестиращите заявиха, че не приемат поскъпването на почасовото паркиране и разширяването на платените зони, тъй като според тях това затруднява граждани и бизнеси в централните части на столицата.

Столичният кмет Васил Терзиев коментира, че реформата е необходима, за да се въведе повече ред в кварталите и да се осигурят допълнителни приходи, които да бъдат инвестирани обратно в инфраструктурата – включително в премахване на кални точки и подобряване на осветлението.








снимки: Newsnow.bg