
Тази вечер пред сградата на Народното събрание в София се проведе протест под мотото „Свобода за политическите затворници“.
Събитието събра граждани, както и представители на различни политически и обществени формации, които заявиха, че излизат срещу това, което определят като съдебен произвол.

Протестът беше организиран основно от „Продължаваме промяната“.

Повод за недоволството е преместването на кмета на Варна Благомир Коцев и бившия заместник-кмет на София Никола Барбутов от ареста в затворническо заведение.

На демонстрацията присъстваха бившият съпредседател на ПП Кирил Петков, представители и симпатизанти на партията, както и кметът на София Васил Терзиев. Сред присъстващите беше и заместник-кметът на Варна Павел Попов, който също изрази подкрепа за протестиращите.

В протеста участваха още представители на партия „Величие“, д-р Любиша Блажевски и членове на Алианс за права и свободи (АПС), както и други общественици и политически фигури.

Организаторите заявиха, че протестите ще продължат, докато според тях институциите не осигурят прозрачeн, справедлив и независим съдебен процес.






