
В сряда вечер триъгълникът на властта в София отново се превърна в център на обществено недоволство. Малко след 18:00 часа граждани се събраха пред Министерския съвет на протест срещу правителство.
По думите на участници демонстрацията е била спонтанна и е организирана чрез призиви в социалните мрежи, които бързо набрали подкрепа.
Протести се проведоха не само в столицата, но и във Варна, Велико Търново, Враца и още редица градове, където граждани изразиха недоволството си от политическата ситуация в страната и действията на управляващите.
Събиранията преминаха мирно, като протестиращите настояха за повече прозрачност, отговорност и промяна в управлението.
Видео: Красива София