
Парламентът отново ще разгледа предложението за провеждане на референдум относно запазването на българския лев като национална валута.

Инициативата идва от парламентарната група на „Възраждане“, които са внесли предложението като задължителна точка в дневния ред на Народното събрание.

От партията напомнят, че по правилник всяка парламентарна група има право веднъж в месеца – през първата седмица – да включи една задължителна точка за обсъждане в пленарната зала. Този път „Възраждане“ използват възможността, за да настояват за повторно разглеждане на националното допитване, което според тях е ключов въпрос за защита на икономическия суверенитет на страната.
снимки: Newsnow.bg