
Президентът Румен Радев заяви, че стратегическото партньорство между България и Съединените щати създава възможности за постигане на конкретни резултати в сферите на инвестициите, енергетиката и отбраната. Това стана по време на среща с Кристофър Смит, заместник помощник държавен секретар за Европа и Евразия в Държавния департамент на САЩ.

Разговорът се проведе в президентската институция в София на 9 декември 2025 г., в рамките на посещението на Смит за участие в третата сесия на Стратегическия диалог между България и САЩ.
Президентът подчерта, че съвместните проекти в посочените сфери могат да донесат ползи и за двете държави, като укрепят икономическото сътрудничество и засилят сигурността. Срещата е част от редовния диалог между двете държави, целящ задълбочаване на партньорството и намиране на нови възможности за развитие в ключови области.
Снимки : прсцентър