09/06/2026 20:28

Първият университетски кампус в България, финансиран по европейски програми, беше официално стартиран днес във Висшето училище по телекомуникации и пощи (ВУТП). Церемонията се проведе пред сградата на университета и събра представители на институции, академичното ръководство, преподаватели, студенти и гости.

Събитието бе уважено от министъра на образованието и науката Красимир Вълчев, областния управител на София Стефан Арсов, кмета на район „Студентски“ Петко Горанов, представители на Изпълнителна агенция „Програма за образование“ и директори на партниращи учебни заведения.

Проектът „Академичен кампус на Висше училище по телекомуникации и пощи“ се реализира със средства по Плана за възстановяване и устойчивост и е на стойност 4 726 000 лева.