
Президентът Румен Радев проведе днес в президентската институция среща с министъра на външните работи на Унгария Петер Сиярто. Двамата обсъдиха перспективите на Европа за справяне с настоящите предизвикателства, пред които е изправен континентът.

Външният министър на Унгария е на официално посещение в България, като разговорът с държавния глава беше фокусиран върху регионалното сътрудничество, устойчивото развитие и важните международни въпроси, засягащи сигурността и стабилността в Европа.Президентът Радев и министър Сиярто обмениха мнения за необходимостта от солидарност между европейските държави и стратегическо сътрудничество за справяне с глобалните предизвикателства, като акцентът беше върху икономическото развитие и енергийното партньорство в региона.
Снимки: прсцентър