
Всеки ден, в който не се предприемат конкретни мерки, води до задълбочаване на проблемите на „Топлофикация София“. Това заяви кметът на столицата Васил Терзиев по време на брифинг, посветен на състоянието на общинското дружество.
Повод за изявлението стана внесеният от кмета Терзиев и председателя на Столичния общински съвет Цветомир Петров доклад за започване на цялостен анализ на дейността и финансовото състояние на „Топлофикация София“. По думите на столичния кмет, целта на анализа е да се очертаят реалните проблеми и да се предложат устойчиви решения, които да гарантират стабилността на дружеството в дългосрочен план.

Терзиев подчерта, че отлагането на решенията само натрупва допълнителни рискове както за системата на топлоснабдяването, така и за потребителите в София. Според него е необходимо да се действа отговорно и прозрачно, за да се възстанови доверието и да се подобри управлението на дружеството.

Очаква се докладът да бъде разгледан от Столичния общински съвет, след което да бъдат набелязани конкретни стъпки за реформиране и стабилизиране на „Топлофикация София“.

Видео и снимки: Newsnow.bg