Екипи на Столична община започнаха поставянето на коледната украса в централните части на София. Подготовката за празничното осветление се извършва под ръководството на кмета на столицата Васил Терзиев, а целта е градът да посрещне коледните и новогодишните празници в уютна и тържествена атмосфера.

По наблюдения на екипа на Newsnow.bg, монтажните дейности вече са в ход по главните булеварди, площадите и пешеходните зони. Работници поставят светещи елементи, гирлянди и декоративни инсталации, които ще озарят София през декември.


Очаква се официалното включване на празничната украса да бъде в началото на декември, като традиционно това ще бъде съпроводено от специално събитие с участие на деца и музикална програма.
снимки: Newsnow.bg