В столичния хотел „Хилтън“ се проведе церемонията по връчването на престижните награди „Агробизнесмен на България“, организирани за 34-ти пореден път от вестник „Български фермер“.

Събитието събра водещи представители на аграрния сектор, бизнесмени, експерти и институционални гости.Министърът на земеделието и храните Георги Тахов подчерта, че 2025 година е била изпълнена с предизвикателства за целия аграрен сектор, но въпреки това браншът продължава да показва устойчивост и иновации.

Той отбеляза, че до момента през структурите на Държавен фонд „Земеделие“ са преведени над 2,4 млрд. лева, а до края на годината се очаква да бъдат разплатени още около 1 млрд. лева в подкрепа на земеделските производители.

Наградите „Агробизнесмен на България“ традиционно отличават личности и компании, които с труд, новаторство и социална отговорност допринасят за развитието на българското земеделие.










